Brak czucia w kroczu po porodzie

Coraz to więcej kobiet, jakie rodziły własne dzieci drogami natury przyznaje, że ma poważne kłopoty z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to komplikacje z nietrzymaniem moczu i ból w dole brzucha, który wynika z tego, że co poniektóre organy zmieniły trochę swoje miejsce po porodzie.

ćwiczenia mięśnie dna miednicy

Do niedawna był to temat tabu i mało która z kobiet decydowała się mówić o własnych problemach po porodzie. Wielokrotnie wydawało im się, że jest to problem natury intymnej i nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. Aktualnie niemniej jednak lekarze ginekolodzy sami informują o takiej możliwości przyszłe matki. Poza tym, również w trakcie zajęć w szkole rodzenia wolno dowiedzieć się dużo o tym, jakie są w stanie pojawić się skutki porodu.
Kłopotami z mięśniami dna miednicy pojawiają się też u kobiet, jakie rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. W większości wypadków u nich pojawia się w następnej kolejności ból w dole brzucha i komplikacje ze współżyciem. Naturalnie, nie musi być to normą oraz co poniektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, pomimo tego rozległy odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, którą można podjąć niesłychanie prędko po porodzie. Im szybciej jest taka możliwość, tym prawidłowiej, bo ćwiczenia zapewniają wtedy poprawniejsze rezultaty. W czasie fizjoterapii, wykonuje się przeróżnego typu ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w trafny sposób kurczyły. Poza tym, bardzo znaczącą kwestią są też treningi oddechowe, które należy później jak zazwyczaj powtarzać. Ponadto, pacjentki uczą się również, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, która powinna pojawić się podczas czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie zalecana jest przede wszystkim kobietom, które miały więcej porodów. Mogą jednakże z niej korzystać także panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeżeli wyłącznie pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Co poniektórzy lekarze twierdzą, że taka fizjoterapia ma być obowiązkowa po porodzie, tak jak w przypadku co niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niezmiernie szybko pozwala ona powrócić do normy i czuć się przyzwoicie. Dużo pacjentek twierdzi, że to naturalnie dzięki takim treningom są w ostateczności w stanie wyprostować się oraz wykonywać cięższe czynności, jakie do tej pory wywoływały u nich nietrzymanie moczu lub niedogodności bólowe. Doktor ma okazję na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje też możliwość skierowania z takich zajęć oraz ćwiczeń odpłatnie, w ramach osobistej opieki zdrowotnej.

ADD YOUR COMMENT