Italian Cuisine in Krakow

Prawdziwie włoska restauracja – gdzie ją znaleźć?

Włoskie restauracje to w większości polskich miast najpopularniejszy rodzaj gastronomii. Lubimy jedzenie włoskie bo jest pyszne, treściwe oraz nie jest kosztowne. Z całą pewnością najczęściej wybieramy takie dania jak pasty. Mocniej zaznajomieni z kuchnią włoską goście degustują mniej znane dania takie jak risotto, lasagne i włoskie zupy minestrone.
Rozglądając się za prawdziwą włoską restauracją warto przyjrzeć się kilku cechom: czy restauracja korzysta z włoskich produktów, czy w karcie znajdują się również mniej znane potrawy, czy karta win, zawiera typowo włoskie wina. Włoska kuchnia to bogata wielość smaków oraz jedzenie z różnych miejsc kraju. W najlepszej restauracji znajdziemy prawdziwy klimat Włoch.

Kuchnia włoska jest łatwa, co nie zmienia tego, że że nie jest pyszna Z czystym sumieniem można uznać, że jest to wspaniała kuchnia z Europy .

Wykwintne wina włoskie

Żadna restauracja włoska, która ubiega się do tytułu bycia klasycznym miejscem na gastronomicznej mapie regionu, nie powinna zapominać trunków. Posiłek w klimacie włoskim z całą pewnością musi zawierać też trunek. Odrobina czerwonego wina to przy włoskim obiedzie czy kolacji norma. Pasta czyli makarony Najbardziej znane wina włoskie to montepulciano d’abruzzo z Abruzji, lombardyjskie oltrepo pavese i marsala z Sycylii. Włoska restauracja – o ile naprawdę ma być postrzegana jako klasycznie włoska, powinna posiadać szeroki wachlarz win.

Klasyczna kuchnia włoska

Chcąc poznać fenomen włoskiego gotowania bez cienia wątpliwości warto wybrać się do restauracji, która jest w stanie podać nie tylko pizzę i makaron.
Zobacz film

ADD YOUR COMMENT